Tradycyjnie w szkole odbywa się Święto Szkoły, podczas którego dzieci ze swoimi rodzinami uczestniczą w zawodach sportowych, kiermaszu ekologicznym, loterii fantowej i innych atrakcyjnych zajęciach.

Uczeń klasy I Karol Sasnal zostaje zwycięzcą ligi gimnastycznej w Krakowie, trzykrotnym mistrzem Krakowa w finałach na poszczególnych przyrządach oraz zdobywcą brązowego medalu.

W czerwcu szkoła zdobywa Puchar Kuratora Oświaty w Młodzieżowych Mistrzostwach Kolarskich Krakowa.

Uczeń klasy II Beniamin Szybiak otrzymuje nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Stary Kraków na Nowej Widokówce” ( w ramach programu obchodów 750-lecia lokacji Krakowa).

49 uczniów naszej szkoły wyróżniających się w nauce i zachowaniu otrzymuje pamiątkowe srebrne tarcze z okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły.

Rok szkolny 2007/2008

„Szkoło, szkoło, gdy Cię wspominam, oczy mam pełne łez…” (J. Tuwim)

To szczególny rok dla naszej szkoły – świętujemy Jubileusz 50-lecia. W październiku odbywa się Konkurs Wiedzy o Szkole i Patronie. Gościmy dawnych pracowników szkoły, organizujemy liczne wystawy, wydajemy  monografię „Sięgnij do wspomnień…”. Główna uroczystość ma miejsce w  Teatrze Ludowym, potem w murach szkoły wspominamy jej dzieje. To niezapomniane chwile.

W listopadzie otrzymujemy Certyfikat „Małopolska Sieć Szkół Promujących  Zdrowie”.

Szkoła bierze udział w Wigilii „Nie jesteś sam – Nowa Huta, Wigilia 2007”.

Uczniowie uczestniczą w spotkaniu z krakowską pisarką Ewą Stradtmuller i rysownikiem Łukaszem Zebdyrą.

Zdobywamy III miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Województwa Małopolskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W lutym 2008 r. nasi koszykarze zostają Mistrzami Krakowa, a w marcu zdobywają Mistrzostwo Województwa Małopolskiego.

Delegacja nauczycieli naszej szkoły odwiedziła Edynburg w Szkocji w ramach programu Sokrates Comenius.

Uczennica klasy VI Dorota Żak zostaje laureatką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.

Rok szkolny 2008/2009. We wrześniu uczestniczymy w Międzynarodowym Drużynowym Torze Przeszkód z okazji otwarcia sklepu Decathlon i zdobywamy I miejsce.

Od wielu lat współpracujemy z PCK. W grudniu odbywa się spotkanie z Honorowymi Dawcami Krwi po hasłem „Jedna Kropla Krwi, a znaczy tak wiele”. Nasi uczniowie zostają nagrodzeni za udział w konkursie.

W styczniu nasza absolwentka Dorota Żak – ubiegłoroczna laureatka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego i jej opiekunka Małgorzata Kamińska-Nowak otrzymują nagrody przyznane przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Zdobywamy I i III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Dzielnicy XVIII z okazji 60-lecia Nowej Huty.

W szkole odbywają się zajęcia pokazujące, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadziły je dwie nauczycielki naszej szkoły.

Realizowaliśmy projekt „60 lat Nowej Huty”, w ramach którego uczniowie układali wiersze, śpiewali piosenki, rozmawiali z najstarszymi i zasłużonymi mieszkańcami dzielnicy, pisali wspomnienia, projektowali nowe osiedla.

Rok szkolny 2009/2010 . Przedstawiciele szkoły uczestniczą w obchodach 90-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz 20-lecia Polskiej Akademii Olimpijskiej.

Uczeń klasy IIIa Radosław Morek zajmuje I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP 85.

W lutym gościmy w naszej szkole ks. Biskupa Antoniego Długosza – były wspólne tańce, piosenki, rozmowy.

Zdobywamy I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Com – Com Zone w Krakowie.

W kwietniu uczniowie klasy V b – Izabela Morek, Nikola Miś, Aleksander Krawiec oraz Beniamin Szybik zajmują I miejsce w Turnieju Wiedzy o Środowisku za prezentację „Nasz model gospodarowania odpadami”. Nagrodą główną był wyjazd do ekospalarni w Wiedniu w Austrii. Turniej był zwieńczeniem całorocznego projektu „Czysty Kraków 2049”. do którego krakowskie szkoły zaprosiła Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida na os. Górali.

Natalia Tokarska z klasy VI otrzymuje nagrodę za potrawę „Pomarańczowa Niespodzianka” w ramach projektu „Zdrowo żyję, zdrowo jem” organizowanego przez Wydział Edukacji UMK.

1 < 2 < ..... > 4