I MIEJSCE W NOWOHUCKIM FINALE XIII Krakowskiego Międzyszkolnego Konkursu PRAWO i MY

W czwartek, 15 maja 2014 r. w gościnnych progach Klubu Wersalik Ośrodka Kultury NOWA HUTA na os. Ogrodowym odbył się nowohucki finał XIII Krakowskiego Międzyszkolnego Konkursu PRAWO i MY organizowanego przez Straż Miejską. Jak co roku konkurs poprzedziły zajęcia z uczniami klas VI przeprowadzone przez Strażnika Miejskiego p. Artura Rysia. Tematem zajęć była demoralizacja, cyberprzemoc oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

W konkursie wzięło udział 18 szkół z Nowej Huty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI c – Weronika Stanisławczyk, Wiktoria Turek oraz Natalia Więckowska, które uzyskały najlepszy wynik (43 pkt na 50 możliwych do zdobycia) zdobywając I miejsce w konkursie.

Kolejnym etapem będzie krakowski finału, do którego wywalczyło awans sześć czołowych zespołów. Rywalizować będą z przedstawicielami pozostałych trzech Oddziałów Straży Miejskiej. Finał ten odbędzie się 10 czerwca br. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa,[ w obecności Prezydenta Miasta prof. Jacka Majchrowskiego.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę i liczymy również na wysokie miejsce w finale.